یادداشت شماره 621

به آهنگ شا‌دوماد : « دست بزنید و شادی کنید »

راستی را ،  این همه دست‌‌‌‌‌آورد ، جای شادی و دست افشانی و حتا رقص « ببخشید : حرکات موزون » دارد . ریاست محترم جمهوری در جمع مردم استان سمنان برجام ( برنامه‌ی جامع اقدام مشترک برای به بند کشیدن و اسارت ملت  و مردم ایران) را « افتخار سیاسی ـ حقوقی نامیدند و افزودند : امروز موانع بر طرف شده و به هواپیماهای ما بنزین می‌‌‌‌‌‌‌‌دهند ... » . مقصود ریاست محترم جمهوری به هواپیماهای ایران ایر در خطوط اروپایی است .

 درست است که « براین مژده گر جان فشانم رواست » ؛ اما چند تن از آن مردمی را که در آن‌جا گرد آورده بودند (‌غیر از دولتی‌ها ) سوار هواپیما شده اند و چند نفر با ایران ایر به اروپا سفر کرده اند که بابت سوخت‌گیری معطل شده باشند ؟!

در برابر سوخت‌گیری ایران‌ایر ، همه‌ی صنایع هسته‌ای را دادند ، چند هزار سامانه‌ی گریز از مرکز ( سانتریفوژ ) را اوراق کردند ، درِ « فردو » را گِل گرفتند ، به غنی‌سازی  25/3 درصدی آن هم به میزان 300 کیلو در سال رضایت دادند ، قلب واکنشگر ( رآکتور اراک ) را بتون ریختند و بازرسی‌هایی را پذیرفتند که تاکنون هیچ دولتی نپذیرفته بود . از همه مهم‌تر این که بدین سان ، حاکمیت محدود ملی را نیز قبول کردند تا هواپیمای ایران ایر بتواند سوخت‌گیری کند  .

به خاطر این پیروزی بزرگ در کنار سردادن آهنگ : « ای برجام ، ای آفتاب تابان » ، همه باهم به آهنگ «  شا‌دوماد » بخوانیم  : « خنچه بیارید ، لاله بکارید ، خنده برآرید ، میره به حجله شادوماد ... »

چهارشنبه یکم اردیبهشت‌ماه 1395 ـ هوشنگ طالع

 

منبع : روزنامک یادداشت شماره 621 /به آهنگ شا‌دوماد : « دست بزنید و شادی کنید »
برچسب ها : سوخت‌گیری ,شادی ,آهنگ ,محترم جمهوری ,ریاست محترم ,شادی کنید ,آهنگ شا‌دوماد ,یادداشت شماره ,ریاست محترم جمهوری